31 marca

termin sporządzenia sprawozdań finansowych za 2020 rok przez jednostki, których rok obrotowy jest równy kalendarzowemu.

Cel sprawozdania

Dane pozyskiwane ze sprawozdań finansowych stanowią ważne źródło informacji dla instytucji kredytowych, kontrahentów oraz innych odbiorców przy podejmowaniu decyzji biznesowych. Wykorzystywane są one również do tworzenia informacji statystycznych istotnych dla funkcjonowania państwa. W przypadku jednostek, których rok obrotowy jest zbieżny z rokiem kalendarzowym, termin na sporządzenie sprawozdań finansowych za 2020 r. upłynie 31 marca 2021.

„Doświadczenia ostatnich miesięcy wskazują, że jednostki, w obszarze rachunkowości, w coraz większym stopniu wykorzystują e-rozwiązania w procesach księgowych i sprawozdawczych. Ponadto zgodnie z ustawą o rachunkowości, sprawozdania finansowe sporządzane są w formie elektronicznej” – czytamy w komunikacie resortu finansów.

Wyjątek

Wyjątkiem w terminach sprawozdań mają być jednak organizacje non-profit, które opierają się głównie na wolontariacie i pracy społecznej. W ich przypadku resort finansów rozważa niewielkie przesunięcie terminów. Ma w najbliższym czasie zostać opublikowany projekt rozporządzenia w tej sprawie, szczegóły nie są jednak na razie znane.

 

<img src="topinfo_bg.png" alt="">

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Ostatnie wpisy

Dłuższe terminy sprawozdawcze za 2021 rok

Dłuższe terminy sprawozdawcze za 2021 rok 10.03.2022r. weszło w życie  rozporządzenie Ministra Finansów z 7.03.2022r. zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia innych terminów wypełniania obowiązków w

Obniżenie limitu płatności gotówkowych

Obniżenie limitu płatności gotówkowych Podatnicy nie mogą zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów kosztu w tej części, w jakiej płatność dotycząca transakcji określonej w art. 19 ustawy z dnia 6 marca 2018 r.