Świadczenie postojowe – zmiany

Przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli otrzymać świadczenia postojowe od jednego maksymalnie do pięciu razy. Należy dodać, iż  liczba możliwych do otrzymania świadczeń jest pomniejszana o już otrzymane na podstawie poprzednich rozporządzeń ( z 19 grudnia 2020 r. i 26 lutego 2021 r.). Wniosek o świadczenie można złożyć najpóźniej w ciągu 3 miesięcy od tego miesiąca, w którym zostanie zniesiony stan epidemiczny.

 

Dopłata do wynagrodzeń pracowników

Po zawarciu umowy z Wojewódzkim Urzędem Pracy dofinansowanie przysługuje pracodawcy przez 3 miesiące i obejmuje zarówno zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, jak i zlecenia, od którego odprowadzane są składki  ZUS.

Wnioski o przyznanie dopłaty do wynagrodzeń będzie można składać do 30 czerwca 2021 r.,

 

Zwolnienie ze ZUS

Płatnicy składek nie muszą opłacać składek ubezpieczeniowych za siebie oraz za zatrudnionych ubezpieczonych, jeżeli byli zgłoszeni jako płatnik składek przed 1 listopada 2020 r..

Jeśli płatnik jednak płacił składki, będą one zwrócone.

Po wprowadzeniu Tarczy 9.0, przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie z obowiązku opłacania należności z tytułu składek ZUS:

  • za styczeń 2021 r.
  • albo za grudzień 2020 r. i styczeń 2021 r.
  • albo za luty 2021 r.
  • albo za marzec i kwiecień 2021 r.
  • albo za kwiecień 2021 r.

Wniosek  będzie można złożyć od 4 maja 2021 r.  do najpóźniej 30 czerwca 2021 r.

 

Dotacja na pokrycie bieżących kosztów działalności – 5 tys. zł

 

Mikro i mali przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dotacje na pokrycie  kosztów bieżących prowadzenia działalności gospodarczej. W zależności od kodu PKD, którym oznaczony jest rodzaj przeważającej działalności gospodarczej, firmy mogą otrzymać dotację nawet kilkukrotnie.

Wnioski o dotację będzie można składać do 31 sierpnia 2021 r.

 

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Ostatnie wpisy

Płaca minimalna na 2022 rok

Płaca minimalna ustalana jest w porozumieniu z Radą Dialogu Społecznego, która co roku dostaje propozycję od rządu w sprawie podniesienia pensji minimalnej. Propozycja Rady Dialogu

Rodzinny kapitał opiekuńczy

Do konsultacji społecznych trafił projekt ustawy, który przewiduje wprowadzenie nowego świadczenia – rodzinnego kapitału opiekuńczego. Rodzinny kapitał opiekuńczy przysługiwać będzie na każde drugie i kolejne