1 lipca 2021 obowiązek wprowadzenia kas online obejmuje kolejnych przedsiębiorców. Są to następujące branże:

  • usługi fryzjerskie,
  • usługi kosmetyczne i kosmetologiczne,
  • opieka medyczna świadczona przez lekarzy i stomatologów,
  • usługi prawnicze,
  • budowlana,
  • fitness (wyłącznie w zakresie wstępu).

Zakupiona kasa rejestrująca online musi posiadać potwierdzenie od prezesa Głównego Urzędu Miar. Dodatkowo trzeba zawrzeć umowę z posiadającym odpowiednie uprawnienia serwisantem oraz zadbać o bezpieczne i stałe łącze wifi z Internetem. Ostatni krok to przeprowadzenie procesu instalacji i fiskalizacji kasy przy serwisancie.

Starą, tradycyjna kasę fiskalną należy wyrejestrować. Aby to zrobić należy złożyć w Urzędzie Skarbowym wniosek o wyrejestrowanie kasy fiskalnej z ewidencji.

Podatnicy zobowiązani przepisami do wymiany obecnego urządzenia na kasę fiskalną mogą skorzystać z ulgi podatkowej. Wynosi ona 90% ceny zakupu netto, jednak nie więcej niż 700zł. Jeśli zakupiona zostanie więcej niż jedna kasa fiskalna, ulga przysługuje na każdą z nich. Jednak jest jeden warunek. Przedsiębiorca musi zacząć rejestrować transakcje za pośrednictwem każdej kasy fiskalnej, w każdym punkcie sprzedaży, w terminie nie późniejszym niż 6 miesięcy od rozpoczęcia ewidencji sprzedaży.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Ostatnie wpisy

Dłuższe terminy sprawozdawcze za 2021 rok

Dłuższe terminy sprawozdawcze za 2021 rok 10.03.2022r. weszło w życie  rozporządzenie Ministra Finansów z 7.03.2022r. zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia innych terminów wypełniania obowiązków w

Obniżenie limitu płatności gotówkowych

Obniżenie limitu płatności gotówkowych Podatnicy nie mogą zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów kosztu w tej części, w jakiej płatność dotycząca transakcji określonej w art. 19 ustawy z dnia 6 marca 2018 r.