1 lipca 2021 obowiązek wprowadzenia kas online obejmuje kolejnych przedsiębiorców. Są to następujące branże:

  • usługi fryzjerskie,
  • usługi kosmetyczne i kosmetologiczne,
  • opieka medyczna świadczona przez lekarzy i stomatologów,
  • usługi prawnicze,
  • budowlana,
  • fitness (wyłącznie w zakresie wstępu).

Zakupiona kasa rejestrująca online musi posiadać potwierdzenie od prezesa Głównego Urzędu Miar. Dodatkowo trzeba zawrzeć umowę z posiadającym odpowiednie uprawnienia serwisantem oraz zadbać o bezpieczne i stałe łącze wifi z Internetem. Ostatni krok to przeprowadzenie procesu instalacji i fiskalizacji kasy przy serwisancie.

Starą, tradycyjna kasę fiskalną należy wyrejestrować. Aby to zrobić należy złożyć w Urzędzie Skarbowym wniosek o wyrejestrowanie kasy fiskalnej z ewidencji.

Podatnicy zobowiązani przepisami do wymiany obecnego urządzenia na kasę fiskalną mogą skorzystać z ulgi podatkowej. Wynosi ona 90% ceny zakupu netto, jednak nie więcej niż 700zł. Jeśli zakupiona zostanie więcej niż jedna kasa fiskalna, ulga przysługuje na każdą z nich. Jednak jest jeden warunek. Przedsiębiorca musi zacząć rejestrować transakcje za pośrednictwem każdej kasy fiskalnej, w każdym punkcie sprzedaży, w terminie nie późniejszym niż 6 miesięcy od rozpoczęcia ewidencji sprzedaży.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Ostatnie wpisy

Płaca minimalna na 2022 rok

Płaca minimalna ustalana jest w porozumieniu z Radą Dialogu Społecznego, która co roku dostaje propozycję od rządu w sprawie podniesienia pensji minimalnej. Propozycja Rady Dialogu

Rodzinny kapitał opiekuńczy

Do konsultacji społecznych trafił projekt ustawy, który przewiduje wprowadzenie nowego świadczenia – rodzinnego kapitału opiekuńczego. Rodzinny kapitał opiekuńczy przysługiwać będzie na każde drugie i kolejne